Unakit se poměrně hojně vyskytuje mezi polodrahokamy, z nichž se vyrábí ozdobné předměty. Může to být přívěšek na klíče nebo vybroušená dekorativní těžítka, např. v podobě srdce nebo vajíčka, ale velmi často se s ním setkáte v podobě náramků.

Náramky patří k nejčastěji nošeným ozdobám a bývají také vděčným tématem k obdarování vašich blízkých. Náramek totiž může nosit každý, a to nejen při slavnostních příležitostech.

Nejen na slavnostní příležitosti

Vodáci – udržujete přátelské vztahy s lidmi, s nimiž pořádáte vodácké výpravy? Pak vězte, že právě Unakit je vhodným minerálem pro náramky, které přichází do kontaktu s říční vodou. Unakit se vyznačuje barvami, které korespondují s matkou Zemí, a napomáhá ve zdárném průběhu fyzických aktivit v přírodě.
Horolezci – tento minerál ocení i lidé, kteří podstupují mnohdy riskantní a namáhavé horolezecké výstupy. Může se stát jejich talismanem a ochráncem, i když pochopitelně tu hlavní práci za vás nikdo neudělá.
Cyklisté – tromlovaný Unakit v podobě náramku poslouží i pěším turistům a cykloturistům, kteří považují outdoorové aktivity za svůj životní styl.