Ne skutečně není chyba v názvu a nejedná se o poutní místo, kam se rovněž sjíždí valná většina obyvatel. Skutečně si můžete naplánovat svoji dobrodružnou dovolenou a navštívit tak největší poušť na světě. Dokonce máte jedinečnou příležitost si vybrat, jaká to bude, protože lze si zvolit jednu ze tří možností. Skutečně unikátní zážitek vám přinese rozhodně něco jedinečného, co jinde těžko zažijete. Je pravdou, že i na takovou dovolenou je třeba se pořádně připravit. Je pravděpodobné, že vám zde rozhodně nebude pršet, ale sluníčko bude dosahovat poměrně vysokých teplot. V noci se zase pro změnu ochladíte a to jako doslova, protože teploty zde mohou dosahovat bodu mrazu. Nicméně můžete obdivovat oblohu plnou rozzářených hvězd.

poušť

Jaké pouště můžete navštívit

  • Mezi největší poušť patří Sahara, skutečně zabírá velmi rozlehlé území a to je 9 milionů km², v podstatě se zde nachází 12 zemí. Stačí si jednoduše například naplánovat dovolenou v severní Africe a součástí může být návštěva i pouště, která vás uchvátí svým vzhledem.
  • Libyjská poušť rovněž má co nabídnout, ačkoliv je specifická tím, že je převážně kamenná. Ani zde neprší, ale existují prolákliny, o jejichž naplnění se stará Nil a tyto místa jsou klasicky osídlená. Pokud se vydáte do Libye, Egypta nebo Súdánu, tak je i zde tato možnost si obohatit svoje zážitky z dovolené.
  • Posledním velmi zajímavým místem je poušť Gobi, kterou naleznete v Asii. Není tak obrovská jako její předchůdkyně, ale i ona má co nabídnout svým návštěvníkům. Dokonce vás překvapí i to, že zde naleznete kaňony a skrytá solná jezera. Také se zde můžete pokochat různými rostlinami nebo dokonce zvířaty, většina jejího území skutečně není písečná, ale zase nabízí jiný pohled na toto magické místo.

písečná duna

Určitě nesmíte zapomenout na cestovní pojištění a to není problém ani do těchto míst, zvláště pokud se zaměříte na Axa-assistance, která vám nabídne velmi výhodné podmínky. Takže teď už jen naplánovat, kterou navštívíte největší poušť na světě a můžete se vydat bezpečně na svoji cestu. Příště si můžete po porovnání vytyčit druhou nebo i třetí pouštní dovolenou.